ShrekPowstało bardzo wiele filmów animowanych, jednak od pewnego czasu można zauważyć tendencję, że filmy animowane są kierowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zdecydowanie zaliczymy do tej grupy taki tytuł jak Shrek. Shrek to komedia dla dorosłych, która opisuje w kilku częściach wiele śmiesznych przygód ogra o wdzięcznym imieniu Shrek. Początkowa wrogość Shreka do osła przeradza się w późniejszym okresie w przyjaźń. Wiele wykorzystanych w filmie powiedzonek weszło do języka potocznego.
Jednym z popularniejszych bez wątpienia jest „mam smoka i nie zawaham się go użyć. W pierwszej części Shrek staje przed trudną misją uwolnienia zamkniętej w wieży królewny Fiony. Po drodze oczywiście przeżywają liczne przygody. Na koniec jak to w zamkach dwóch przyjaciół musi stoczyć walkę ze smokiem. Jednak finał walki okazuje się bardzo niesamowity a smok okazuje się smoczych, która ulega komplementom osła i się w nim zakochuje. Film gwarantuje nam dobrą zabawę jak i liczne wybuchy śmiechu. Historia jest opowiedziana w sposób śmieszny.
Ciekawe i charakterystyczne postaci występujące w filmie zdecydowanie dodają kolorytu tej produkcji. Na dzień dzisiejszy film można już uznać za stary. Jednak nadal jest to taka pozycja, którą chętnie oglądam jeśli przy jakiejś okazji zostaje puszczona w telewizji. Zresztą cała seria Shreka byłą o tyle ciekawa że nie mieliśmy do czynienia z sytuacją, która nagminnie zdarza się w przypadku kolejnych części. Twórcom udało uniknąć się nudy, kolejne opowiadane historie są równi ciekawe i śmieszne jak w pierwszej części.
Chociaż na uwagę zasługuje fakt, że jest dostrzegalna różnica w animacjach. Jednak nie jest to wielki problem. Tak czy owak uważam, że jest to pozycja, którą każdy powinien znać i obejrzeć. Wielką zaletą filmu jest to, że nie tylko Shrek jest główną postacią, generalnie każda z postaci wnosi coś swojego do filmu. No i chyba każdy kto obejrzał film i zobaczy dławiącego się kota pomyśli sobie ‘kłaczek”, tak zdecydowanie to świetny film.

Kontakt

Jeśli chcesz się skontaktować, wypełnij formularz kontaktowy w dziale kontakt.

Popoularne filmy

W chwili obecnej z czystym sercem mogę wam polecić obraz zdolnego polskiego reżysera młodego pokolenia Jana Komasy pod tytułem Sala samobójców

Reklama