Saga "Zmierzch".


Księżyc w nowiu
W tej części jest dużo dramatyzmu, na początku podczas wyprawionego dla Belli przyjęcia na jej osiemnaste urodziny w domu Cullenów, podczas rozpakowywania prezentów kaleczy się w palec. Jasper nie może się opanować i atakuje Bellę, oczywiście Edward staje na drodze i skutecznie ja broni. Jednak ta sytuacja uzmysławia wampirom że są zagrozeniem i postanawiają się wyprowadzić z Forks. Żeby sprawić by rozstanie było łatwiejsze Edward mówi Belli że jej nie kocha, co do prowadza do tego że Bella popada w depresję, trwającą aż 4 miesiące. Okres ten przerywa Jacob Black z którym się zaprzyjaźnia. Dzięki temu powraca do rzeczywistości, spedza sporo czasu w parku. Jednak odkrywa że w sytuacji kiedy ma przypływ adrenaliny to w omamach widzi Edwarda jak i również słyszy jego głos. To niestety doprowadza do sytuacji że Bella z pełną świadomością zaczyna narażać własne życie i zdrowie aby tylko zobaczyć i usłyszeć ukochanego. Jacob poznając Bellę coraz lepiej zakochuje się w niej, jednak z przykrością musi stwierdzić że ona ciągle niestety kocha Edwarda.
Doprowadza to do sytuacji że Jacob się zmienia i nie chce już spędzać ze swoją przyjaciółką czasu. Po czasie wychodzi na jaw że wszelkie legendy indiańskie jakie jej wcześniej opowiadał są prawdą. Jacob staje się wilkołakiem, aby chronić ludzi przed wampirami, a głównie aby chronić Bellę przed Victorią, która po śmierci swojego ukochanego zabitego przez Edwarda, pragnie zemsty na miłości Edwarda.
W jednej ze swoich wizji Alice widzi jak Bella skacze do wody z klifu, Edward myśli że Bella popełniła i to powoduje jego wyjazd do Włoszech, tam chce sprowokować klan Valturi, by go zabili. Należy wiedzieć że to najpotężniejsza rodzina wampirów na świecie. Jednak na szczęscie Bella wraz z Alice dociera we właściwym czasie do Włoszech i udaje im się powstrzymać Edwarda. Jednak Valturi widząc Bellę pozwalają jej odejść tylko i wyłącznie na podstawie tego że ma ona zostać przemieniona w wampira. Pomimo że Edward jest temu przeciwny, rodzina przegłosowuje to, że Bellę należy zmienić w wampira.

Kontakt

Jeśli chcesz się skontaktować, wypełnij formularz kontaktowy w dziale kontakt.

Popoularne filmy

W chwili obecnej z czystym sercem mogę wam polecić obraz zdolnego polskiego reżysera młodego pokolenia Jana Komasy pod tytułem Sala samobójców

Reklama