Kolorowe wzgórzaW dzisiejszych czasach poniekąd przyzwyczailiśmy się do tego że wojnę oglądamy niemalże na co dzień. Jednak zazwyczaj tylko w telewizji. Jeżeli jednak chcemy zobaczyć ją z innej perspektywy to warto obejrzeć „Kolorowe wzgórza”. Jest to bardzo wzruszająca opowieść o tym w jaki sposób konflikt zbrojny niszczy wioskę i mieszkających w niej ludzi. Warto nadmienić że opowieść jest widziana oczami dziecka.
Bohater powieści Manuel ma jak większość chłopców w jego wieku marzenia żeby zostać w przyszłości wielkim piłkarzem, codziennie wraz z kolegami grają w wiosce rozpadającą się piłką. Na urodziny otrzymuje nową piłkę i to pozwala mu uwierzyć w to że jego marzenia się spłonią, jednak nieszczęśliwy zbieg wypadków powoduje że nowa piłka wpada na pole minowe.
Świadomy grożącego mu niebezpieczeństwa 9 letni Manuel wraz z dwoma przyjaciółmi wyrusza na ratunek piłce. W filmie z jednej strony widzimy jak dzieci wymyślają sobie zabawy z piłką a z drugiej możemy obserwować jak jest niszczona wioska i jak zgubny wpływ mają na nią prowadzone w kraju walki pomiędzy komunistami a paramilitarnymi bojówkarzami-partyzantami.
Film wyreżyserowany przez Carlosa Césara Arbeláeza nie ma na celu i nie próbuje widzowi wyjaśnić zawiłości walk toczących się w Kolumbii. Jednak zdecydowanie jego celem jest pokazanie wielkiego dramatu jaki dotyka tam każdego dnia ludność cywilną. Ciężko jest patrzeć jak rolnicy próbują ze wszystkich sił wyżywić własne rodziny i robią co tylko są w stanie aby podołać temu wyzwaniu. Również Ci sami rolnicy za wszelką cenę próbują uniknąć wciągnięcia ich do konfliktu po którejś ze stron, ponieważ to mogłoby oznaczać dla nich śmierć.

Kontakt

Jeśli chcesz się skontaktować, wypełnij formularz kontaktowy w dziale kontakt.

Popoularne filmy

W chwili obecnej z czystym sercem mogę wam polecić obraz zdolnego polskiego reżysera młodego pokolenia Jana Komasy pod tytułem Sala samobójców

Reklama